Inne

Na czym polegają metamorfozy wagowe?

Każda pora roku jest dobra do tego, aby zmienić swoje przyzwyczajenia żywieniowe i rozpocząć zaciętą potyczkę o wymarzoną sylwetkę. Okazji będzie sporo – wiele osób na metamorfozy wagowe decyduje się na przełomie nowego i starego roku. Inni, podejmują próbę odchudzania czy rzeźbienia mięśni na wiosnę, a dla jeszcze innych najlepszym okresem do zmiany okazują się miesiące letnie. Jedno jest pewne – nie ważne kiedy, ważne, aby wreszcie się przełamać i spróbować wytrwać w postanowieniach dotyczących diety i treningu.

Czy zmiana sylwetki to zawsze odchudzanie?

Spektakularne zmiany sylwetki kojarzą się przede wszystkim z odchudzaniem. Nie da się ukryć, imponujące są rezultaty osób, którym udało się zrzucić kilkanaście czy kilkadziesiąt kilogramów. Jednak metamorfozy wyglądu, to nie tylko odchudzanie. Są tacy, którym zależy na efekcie wprost przeciwnym – na przybraniu masy mięśniowej. Niezależnie od tego, jaki cel końcowy zostanie obrany, należy do niego dążyć metodą małych kroczków. Pierwszym krokiem na drodze do sukcesu (która nie ma co ukrywać, nie będzie ani prosta, ani krótka) powinna być konsultacja ze specjalistami.

Metamorfozy wagowe – od czego zacząć walkę o lepszą sylwetkę?

Osoby, którym zależy na tym, aby zmiana w ich wyglądzie nie była wyłącznie chwilowa i aby efekty zostały z nimi na dłużej, powinny od samego początku postępować zgodnie z ustalonym planem dietetycznym i treningowym. Taki plan najlepiej jest układać, a przynajmniej konsultować z doświadczonym dietetykiem i trenerem osobistym. Specjaliści najlepiej będą w stanie ocenić, jakich bodźców potrzebuje konkretny organizm do tego, aby zaczęły w nim zachodzić przemiany prowadzące do określonych rezultatów. W erze cyfrowych technologii nie trzeba się spotykać z dietetykiem czy trenerem twarzą w twarz. Zarówno w pełni spersonalizowany plan odżywiania jak i szczegółową rozpiskę treningów można zamówić w sieci. Warto jednak dokładnie sprawdzić źródło – jako rekomendacje mogą posłużyć np. opinie wcześniejszych klientów czy zdjęcia przemian, jakie dokonały się pod nadzorem wybranych specjalistów.

Więcej info na: Strefaprzemian.pl