Inne

Dlaczego bezsenność potrafi być destrukcyjna?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że bezsenność może rzeczywiście wyrządzić bardzo duże szkody w naszym organizmie. Pamiętajmy jednak o tym, że będą one podwójnie dotkliwe, ponieważ będą ingerować zarówno w nasz dobrostan fizyczny jak też psychiczny. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę z takich zagrożeń, a problem staramy się rozwiązać dopiero wtedy, gdy zaczyna się pojawiać. Statystyki jednak pokazują, że coraz większa część naszego społeczeństwa cierpi na deficyty zdrowego snu. Stąd właśnie bierze się całe mnóstwo problemów psychicznych, czy też ogólniej egzystencjalnych.

Jak skutecznie zdiagnozować bezsenność przyczyny?

Przede wszystkim, jeżeli już zauważamy, że śpimy niespokojnie, to może to być początek problemu. W konsekwencji w wielu sytuacjach deficyty snu będą się intensyfikowały, a niejednokrotnie będzie to prowadzić do całkowitej bezsenność. Dlatego bardzo ważne będzie jak najszybsze skonsultowanie się ze specjalistą, który określi zakres problemu i dopasuje dobre rozwiązanie. Ciekawą ofertą jest na przykład aplikacja, którą możemy zainstalować na naszym komputerze, która dotyczy właśnie walki z bezsennością. Program bazujący na terapii poznawczo behawioralnej trwa 6 tygodni i jest uważany za jedną z najlepszych metod, jeżeli chcemy skutecznie zwalczyć bezsenność przyczyny. A statystyki są w przypadku tego oprogramowania jak najbardziej optymistyczne. W wyniku wykorzystania tej aplikacji odnotowano aż 66% mniej przebudzeń nocnych, a w 70 % zanotowaną rzadsze stosowanie leków nasennych. Z kolei 51 % osób badanych zwróciło uwagę na to, że program w efekcie doprowadził do krótszego czasu zasypiania. O przyczynach znajdziecie również na https://terapiabezsennosci.pl/przyczyny-bezsennosci/.

Dlaczego warto zaufać terapii bezsenności?

Jeżeli chodzi o twarde fakty przemawiające za skorzystaniem z tego programu, to przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na najważniejsze jego atrybuty. Aplikacja została opracowana przez ekspertów, którzy profesjonalnie zajmują się od wielu lat medycyną snu w naszym kraju. Bazują na międzynarodowych wytycznych, które odnoszą się do leczenia bezsenności. Poza tym aplikacja jest zarejestrowana jako wyrób medyczny.