Inne

Co zrobić, żeby nasza kostka brukowa dobrze się prezentowała?

Bardzo wiele osób po tym, jak wyłoży kostkę brukową, zapomina o tym, jak bardzo ważne jest, żeby zadbać o jej konserwowanie. Co prawda kostka brukowa jest bardzo wytrzymała, przez co ciężko jest ją uszkodzić poprzez czynności mechaniczne, jednak inaczej to wygląda w wypadku np. zjawisk atmosferycznych. Kostka brukowa nie tylko regularnie musi być czyszczona, ale także powinna być nawet impregnowana raz na jakiś czas. Jeśli nie zadbamy o jej impregnowanie, to może się okazać, że po zimie nasza kostka będzie zniszczona, a może nawet popękana. Poza tym nie możemy także zapomnieć o tym, jak bardzo ważne jest regularne czyszczenie kostki. Jeśli nie będziemy regularnie się pozbywać mchu spomiędzy kostki, to może się okazać, że między kostkami zaczną tworzyć się wyrwy, które zniszczą kostkę. Jeśli między kostkami pojawią niewystarczająco duże dziury, to poprzez nie pod kostki zacznie dostawać się woda, co może nawet spowodować, że kostka zacznie się przesuwać. Dlatego musimy pamiętać, żeby czyścić kostkę. Jednak czyszczenie ma na celu jeszcze to, żeby kostka nie zmienia koloru. Jeśli zostawimy na kostce zbyt długo liście i pozwolimy im gnić, to po pewnym czasie kostka zacznie tracić swój kolor, czego na pewno nie chcemy.

Czy kostka brukowa jest trudna do czyszczenia?

Co prawda bez odpowiedniego sprzętu może się to okazać bardzo problematyczne, jednak jeśli posiadamy karcher, to nie powinniśmy mieć z tym problemu. Starajmy się przynajmniej raz w tygodniu przejechać całą kostkę karcherem, żeby upewnić się, że nic się z nią nie stanie. W wypadku gdy pojawia się już przebarwienia i wyrwy między kostkami, to ciężko jest coś z tym zrobić. Starajmy się więc dbać o to, żeby nie dopuścić do niszczenia się kostki i regularnie ją sprzątamy.

Kostka brukowa Libet dostępna na: https://www.gardenpartner.pl/produkty/libet-kostka-brukowa/

Dlaczego warto wykorzystywać impregnat do kostki brukowej?

Każdy materiał ma swoją żywotność i nie zawsze jest odporny na zjawiska atmosferyczne. Impregnując naszą kostkę, zapewnimy jej dłuższą żywotność i uchronimy ją przed zjawiskami atmosferycznymi, co na pewno dobrze wpłynie na to, jak będzie się prezentować.