Inne

jak zadbać o rehabilitacje naszego dziecka?

W żadnym wypadku nie można pozwolić na to, żeby dziecko po jakimkolwiek urazie nie zostało poddane rehabilitacji. W momencie, gdy kości i ciało dziecko jeszcze się rozwijają, nie możemy pozwolić na to, żeby coś było uszkodzone, ponieważ może to potem oddziaływać na całe przyszłe życie dziecka. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby rehabilitacja dzieci odbywała się pod okiem doświadczonych ludzi, którzy wiedzą o tym, w jaki sposób poddać dziecko rehabilitacji w taki sposób, żeby w przyszłości nie miał ono nieoczekiwanych efektów. Źle przeprowadzona rehabilitacja jest czymś, na co trzeba bardzo uważać, ponieważ nawet jeśli teraz wszystko wygląda w porządku, to w przyszłości może nam bardzo uprzykrzyć życie. Musimy pamiętać, że rehabilitacja powinna odbywać się na kilku płaszczyznach i powinna być dokładnie zaplanowana, jeśli chcemy, żeby wszystko było dobrze wyleczone. Poza tym, jeśli jest to rehabilitacja dzieci, to dobrze by było, żeby nie była ona zbyt nudna. Dzieci rzadko chcą robić rzeczy, które ich nie bawią. Dlatego bardzo ważne jest, żeby dziecko kończąc rehabilitacje, mogło w miarę dobrze wspominać czas spędzony na leczeniu.

Na co zwracać uwagę, podczas wyboru ośrodka rehabilitacyjnego?

Po pierwsze pamiętajmy, że bardzo liczy się to, jakie podejście mają osoby, które pracują w ośrodku. Nie chodzi tylko o ich wykształcenie i zdolności rehabilitacyjne, ale także o to, jakie mają podejście do dziecka. Nawet jeśli dziecko zostanie wyleczone, to jeśli pobyt w ośrodku będzie źle wspominać, to może mieć to na niego negatywny wpływ. Dlatego starajmy się zawsze konsultować z rodzicami dzieci, które w danym ośrodku były, żeby dowiedzieć się więcej na temat personelu.

Dlaczego rehabilitacja dzieci musi być prowadzona dokładnie?

W czasie rozwoju ciała nawet najmniejsza kontuzja może spowodować poważne konsekwencje zdrowotne w przyszłości. Taka mała kontuzja może wynikać np. z niedopatrzenia personelu ośrodka, przez co powstanie uraz, którego nie będzie dało się już wyleczyć, przez co dziecko będzie zmuszone do życia z kontuzją do końca życia.