Inne

Łatwe sposoby na całkowitą zmianę ścian w pomieszczeniu

Kolor ścian i to, co się na nich znajduje, zwykle decydują o klimacie, jaki panuje w danym pomieszczeniu. Chcąc łatwo odmienić ściany w danym pokoju wcale nie trzeba ich malować na inny odcień. Dzisiaj istnieją inne metody, które są niedrogie i łatwe w samodzielnym wykonaniu.

Tapety i fototapety ścienne

Producenci tapet prześcigają się w swoich kolejnych pomysłach. Proponują piękne wzory klasycznych i bardzo nowoczesnych tapet. Dostępne są również fototapety z wieloma różnymi motywami, aby każdy miał możliwość dopasowania ich do konkretnego pomieszczenia. Do kuchni można wybrać fototapetę z motywem jedzenia, przypraw lub herbat, do łazienki z motywem kwiatowym lub miejskim, a do salonu przepiękny pejzaż lub panoramę. Popularne są również tapety 3d, które pasują głównie do nowoczesnych pomieszczeń. Niektórzy zamiast tapet, preferują nadruk na szkle, który jest bardzo trwały, a sam surowiec optymalnie zabezpiecza ścianę.

 Panele drewnopodobne zamiast starej boazerii

Ciekawym rozwiązaniem, proponowanym przez wielu projektantów, jest również układanie paneli na ścianach. Kiedyś można je było zobaczyć tylko na podłogach, gdzie doskonale pełniły swoją funkcję. Dzisiaj nie ma najmniejszych przeszkód, aby panele drewnopodobne położyć na jednej ścianie lub wszystkich ścianach pomieszczenia. Dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych. Na panelach bez trudu można powiesić obraz lub ulubiony plakat. Najlepiej korzystać przy tym z taśm samoprzylepnych, a nie gwoździ, aby nie uszkodzić paneli i nie pozostawić w nich szpecących dziur.

Coraz częściej takie panele drewnopodobne układa się też na elewacjach domów i innych budynków. Doskonale zabezpieczają, a jednocześnie wyglądają bardzo dobrze i elegancko. Dzięki ułożeniu paneli można całkowicie odmienić wygląd nieruchomości. Nowoczesne panele elewacyjne są całkowicie odporne na skrajne warunki pogodowe, dlatego można je bez obaw układać w różnych strefach klimatycznych.

Sprawdź na: https://stramapanels.com/