Inne

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka chcąc schudnąć?

Nadwaga i otyłość to bardzo poważne problemy dzisiejszych czasów. Lekarze biją na alarm, ponieważ coraz młodsze osoby diagnozowane są u nich z poważnymi skutkami nadmiarowych kilogramów. Bardzo ważne jest, aby takim osobom zaproponować właściwą dietę odchudzającą.

Dieta czy wysiłek fizyczny – co jest ważniejsze w walce z otyłością?

Nie ma jednej recepty na zdrową i zgrabną sylwetkę. Lekarze i dietetycy podkreślają, że do zrzucania kilogramów potrzeba zarówno ruchu – najlepiej codziennie na świeżym powietrzu, jak i zbilansowanej diety niskokalorycznej. O ile sport każdy z nas jest w stanie zapewnić sobie samodzielnie, na przykład spacerując z psem lub chodząc pieszo do pracy, o tyle dieta budzi różne problemy. Ważne jest bowiem, żeby była dopasowana do danej osoby, do jej potrzeb i preferencji. Nie ma więc sensu na siłę stosować modnych diet z gazet, ponieważ nie na tym polega leczenie otyłości. Chodzi przecież o to, żeby zmienić swoje nawyki na zawsze i sprawić, że organizm poczuje się dobrze sam ze sobą.

Leczenie otyłości przy wsparciu dietetyka

Dobry specjalista swojego pacjenta skieruje najpierw do lekarza ogólnego i na podstawowe badania. Bardzo ważne jest, aby określić stan zdrowia takiej osoby. Poza tym, trzeba poznać jej dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, a do tego potrzebna jest rozmowa. Trzeba też dokonać dokładnych pomiarów ciała i dowiedzieć się, czy osoba z otyłością ma jakieś alergie pokarmowe, nietolerancje i preferencje. Leczenie otyłości nie musi oznaczać samych wyrzeczeń. Często taka dieta jest skomponowana przez profesjonalistę z ulubionych składników. Niestety, w przypadku osób otyłych, musi być to dieta o niskiej kaloryczności, ponieważ chodzi o to, aby spalać tkankę tłuszczową, która już znajduje się w organizmie. Już po kilku pierwszych tygodniach wyrzeczeń można liczyć na pozytywne efekty i kilka centymetrów w obwodach mniej. Lekarze podkreślają, aby kierować się wymiarami ciała, a nie jego masą, ponieważ potrafi być złudna.

Więcej info na stronie: Otulenie.pl