Inne

Pomoc prawna dla każdego

Coraz bardziej komplikujące się środowisko gospodarcze, szybko zmieniające się przepisy prawa oraz rosnąca różnorodność relacji społecznych sprawiają, że pomoc prawna w wielu kwestiach staje się nieodzowna.

Dla podmiotów gospodarczych

Właściciele firm nierzadko korzystają ze stałej obsługi prawnika, dzięki czemu nie muszą martwić się o to, aby pomoc prawna została im udzielona zawsze, gdy zachodzi taka potrzeba. Inni korzystają z konsultacji sporadycznych, które pomagają rozwiązywać takie kwestie jak:
– opiniowanie umów;
– działania windykacyjne;
– pozwy sądowe;
– wnioski do różnego rodzaju urzędów;
– spory pracownicze;
– prowadzenie dokumentacji wewnętrznej w firmie.

Dla osób fizycznych

Dla wielu z nas pomoc prawna ułatwia nie tylko odnalezienie się w gąszczu przepisów lub w znalezieniu najlepszego rozwiązania bieżącej sprawy. Fachowe doradztwo prawnika pomaga także zaoszczędzić czas, którego ktoś nieobeznany z aktualnym stanem prawnym potrzebowałby dużo, dużo więcej niż specjalista.
Dlatego korzystamy z usług prawnych w sprawach:
– pism procesowych i umów;
– spadków i darowizn;
– konfliktów rodzinnych lub z osobami trzecimi;
– sporów z instytucjami i organami administracji.

Reprezentowanie przed sądami

Niezwykle istotną rolą prawnika jest reprezentowanie klientów przed sądami wszystkich instancji. Stres, jaki towarzyszy wielu osobom w takich sytuacjach oraz częsty brak właściwego przygotowania, mogą wpłynąć na niekorzystne rozstrzygnięcie lub przedłużanie się procesu.
Dlatego szczególnie w sporach sądowych warto w pełni zaufać profesjonaliście w całym toku sprawy – od wstępnej konsultacji, aż do
zakończenia procesu sądowego.