Suplementacja diety staje się coraz powszechniejsza. Wkład w taki stan rzeczy ma zapewne rosnąca oferta producentów środków wzbogacających organizm człowieka o kluczowe składniki, które są niezbędne dla jego prawidłowego funkcjonowania. Istotną rolę odgrywają między innymi kwasy tłuszczowe. Warto wśród nich wyróżnić kwasy Omega. Są to nienasycone kwasy tłuszczowe. Mimo iż są niezwykle cenne dla organizmu, to ten nie jest w stanie ich wyprodukować samodzielnie, zatem trzeba je dostarczać wraz z przyjmowanym pożywieniem.
Estry etylowe – najlepsza postać kwasów Omega
Jeżeli niemożliwe staje się dostarczenie organizmowi kwasów Omega w optymalnej dawce, wówczas można rozważyć korzystanie z suplementacji diety. Taką decyzję zawsze warto skonsultować z lekarzem, który oceni celowość takiego działania i zaleci, w jakiej formie powinna przebiegać suplementacja. Jeżeli chodzi o kwasy Omega, to najwydajniejszą ich formą są estry etylowe. Zdecydowanym plusem w tym przypadku jest wysoka biodostępność, a także doskonała bioretencja. Warto zaznaczyć także wyjątkową czystość takiej formy kwasów Omega.
Dlaczego kwasy Omega są takie ważne?
Organizm człowieka to niezwykle złożona i bardzo skomplikowana maszyneria. Potrzebuje ona solidnej dawki paliwa każdego dnia. Co ważne, paliwo to powinno być doskonałej jakości – dzięki temu organizm będzie w stanie działać w sposób prawidłowy i żadne procesy, które w nim zachodzą, nie zostaną zakłócone. Odpowiednia ilość kwasów tłuszczowych w codziennej diecie, to szansa na zminimalizowanie chorób kardiologicznych. To także szansa na to, aby układ nerwowy człowieka funkcjonował prawidłowo. Gdy w organizmie zaczyna brakować kwasów Omega-3, to procesy starzenia się zachodzą szybciej – zarówno jeżeli chodzi o mózg, jak i np. o skórę. Optymalna ilość kwasów Omega to szansa na lepszą odporność organizmu, a co za tym idzie, na rzadsze infekcje. Gdy w organizmie zabraknie kwasów Omega, to może to odbić się na układzie krążenia. Zagrożone będzie także prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.