PlayStation 5

Playstation 5 – podstawowe informacje

Pod koniec zeszłego roku nadeszła długo oczekiwana chwila dla każdego gracza, czyli pojawiła się nowa generacja konsol, a wraz z nią nowa konsola Sony Playstation 5. Czym się ona charakteryzuje, a także co warto o niej wiedzieć, przed podjęciem decyzji o jej zakupie?

Czym charakteryzuje się PlayStation 5?

Nowe PlayStation oferowane jest na rynku w dwóch wersjach. Można kupić model digital, który pozbawiony jest napędu Blu-ray, a przez to wymaga kupowania i pobierania gier z sieci, lub też wersje z napędem, która rzecz jasna umożliwia uruchamianie gier z płyty.
Jak się jednak okazuje, to wcale nie podział na dwie wersje jest w tym wypadku największą rewolucją, jeśli chodzi o działanie nowego sprzętu. Jest nią oczywiście nowej generacja dysków twardych wykonanych w technologii SSD, która gwarantuje niespotykaną do tej pory szybkość działania.
Co to jednak konkretnie oznacza dla graczy? Przede wszystkim skrócono czas włączania się konsoli, jak i również uruchamiania poszczególnych gier. Ekrany ładowania zostały zminimalizowane właściwie do kilku dosłownie sekund.

PlayStation 5 – cena

Zasadne jest jednak pytanie, jak takie nowości oraz nowe możliwości wpływają na cenę urządzenia? Ile trzeba zapłacić za nowe PlayStation, aby cieszyć się ultraszybkim dyskiem nowej generacji?
Podstawowa wersja PlayStation 5 dostępna jest w sklepach od około 1800 złotych. Teoretycznie jest to atrakcyjna cena, lecz pamiętać trzeba, że do cieszenia się z grania na takiej konsoli, trzeba dość dużo zapłacić za cyfrowe edycje gier. Wersja z czytnikiem płyt, czyli umożliwiająca kupowanie gier używanych, to wydatek około 2200 złotych.