PlayStation 5

Czy warto kupić nowe Playstation 5?

Od ponad pół roku na rynku dostępna jest nowa konsola Sony PlayStation 5. Warto sobie jednak zadać pytanie, czy aby na pewno warto ją kupić? Co konkretnie ona oferuje graczom, czego nie da się znaleźć na innych platformach, oraz co najważniejsze, jak przedstawiają się jej ceny?

Charakterystyka PlayStation 5

Nowa konsola Sony zachwyca przede wszystkim swoim niebanalnym wyglądem. To już nie jest prosta i do bólu poprawna estetycznie konsola, która grzecznie leży pod telewizorem. Jest to urządzenie krzykliwe oraz przykuwające wzrok.
Jak się jednak okazuje, równie interesujące co obudowa, są podzespoły nowego urządzenia Japończyków. Przede wszystkim warto tu się skupić na nowym dysku twardym, który wykonany jest w technologii SSD, co gwarantuje niespotykana do tej pory na konsolach szybkość działania. Przekłada się to rzecz jasna na krótki czas ładowania gier, a także praktycznie niezauważalne ekrany ładowania.

PlayStation 5 – cena

Jak więc widać, nie jest to kolejny, ten sam model urządzenia, który przypomina swoimi możliwościami starsze wersje. Jest to zupełnie nowa, w pełni nowoczesna i zachwycająca swoim potencjałem konsola. Jak jednak przedstawiają się jej ceny, a co za tym idzie, czy jest ona opłacalna dla gracza i warto ją kupić?
PlayStation 5 kupić można w dwóch wersjach – digital oraz z napędem. Model bez czytnika dostać można już za około 1800 złotych, podczas gdy ten z czytnikiem za około 400 złotych więcej. Który warto kupić? Z uwagi na rosnące ceny gier, zdecydowanie lepszą inwestycją będzie wersja z czytnikiem płyt, ponieważ daje możliwość kupowania ich wersji używanej z rynku wtórnego.