Inne

Jak znaleźć ukrytą kamerę?

W dzisiejszych czasach bardzo powszechne jest nagrywanie miejsc publicznych, a także prywatnych domów i posesji. Dotyczy to również nagrywania gabinetów i biur, co nie zawsze jest prowadzone zgodnie z wolą wszystkich użytkowników. Akcesoria, takie jak kamery nie zawsze są możliwe do łatwego dostrzeżenia, gdyż nie muszą one mieć kształtu tradycyjnej kamery. Powszechne są kamery o niewielkich rozmiarach, które mogą być ukryte dosłownie wszędzie, począwszy od długopisu, lub wizjera w drzwiach, a kończąc na elementach wykończeniowych budynków. Dzięki profesjonalnym wykrywaczom kamer można je jednak stosunkowo prosto odnaleźć.

Akcesoria szpiegowskie – wykrywacze kamer

Producenci profesjonalnego sprzętu szpiegowskiego mają w swoich ofertach nie tylko kamery, ale także wykrywacze do ich znajdowania. Sposób działania takich kamer jest zróżnicowany. Są one jednak w stanie wykryć zarówno kamery przewodowe, jak i bezprzewodowe, a w praktyce oznacza to, że za ich pomocą da się wykryć nawet niewielkie kamery szpiegowskie. Wykrywają one transmisję cyfrową i analogową, czyli GSM, Wi-fi, a także transmisję sygnału radiowego. W zależności od modelu wykrywacza może on odnaleźć kamery w odległości od kilku do nawet dwudziestu metrów.

Jak obsługuje się wykrywacze kamer?

Wykrywacze kamer są dość łatwe w obsłudze. Większość modeli działa w taki sposób, że emituje światło o dopasowanej długości fali, które odnajdując obiektyw kamery, wydaje sygnał świetlny lub dźwiękowy. Dla użytkownika oznacza to, że musi on mieć swobodę w poruszaniu się po przeszukiwanym pomieszczeniu, by dokładnie przeszukać wszystkie ściany i zakamarki. Takie akcesoria szpiegowskie działają zarówno w przestrzeniach zamkniętych, jak i otwartych, jednak trzeba pamiętać, że bazują na emitowaniu fal, a to z kolei oznacza, że nie zawsze będą optymalnie działać przy wysokiej wilgotności powietrza. Na rynku dostępne są zarówno zaawansowane modele dla profesjonalistów, jak i podstawowe modele w przystępnych cenach, które mogą posłużyć amatorom.