Bez kategorii

Tradycja czy przyzwyczajenie?

Zdecydowanie najczęściej kupowanym przez konsumentów alkoholem jest wino. Doskonałej jakości trunki sprzedawane są jednak w tak wielu odsłonach, że trudno jest mówić o jednym, konkretnym smaku. Różnorodność odbioru konkretnych odsłon tego alkoholu jest tak duża, że każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Nie tylko smak się liczy, ale barwa, zapach i reakcja naszych kubków smakowych również. Warto szukać nowych smaków, bo nigdy nie wiemy, kiedy trafimy na idealny.

Czerwone czy białe?

Czerwone wino to najczęstszy wybór konsumentów. Być może jest tak dlatego, że właśnie o tym rodzaju wina słyszy się najwięcej. Oczywiście białe, czy też różowe są dziś równie popularne. Jednakże dopiero to czerwone, o pełnym smaku sprawia, że nasz wieczór staje się kompletny. Mogą się z tym nie zgodzić zwolennicy lżejszych, białych win, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie właśnie tę lekkość. Dla osób lżej podchodzących do jakichkolwiek ukierunkować polecane jest wino różowe, które zdradza predyspozycje do bycia tym najbardziej uniwersalnym.

Wino wytrawne czy słodkie?

Wina dobiera się do serwowanych potraw, ale nie zawsze jest to ściśle przestrzegana reguła. Doskonałym przykładem jest wieczór z przyjaciółmi, gdzie często po prostu nie zwraca się uwagi na połączenie potraw z serwowanym alkoholem. Słodkie wina będą zdecydowanie cięższe, niż wytrawne, a dla osób ceniących sobie umiarkowany smak najlepsze będzie jednak to półwytrawne albo też półsłodkie. Każdy ze smaków ma swoich zwolenników, a ich zróżnicowanie sprawia, że każde wino, nawet o podobnym poziomie wytrawności, może być kompletnie od siebie różne.