Inne

Słabe, zniszczone, przerzedzone włosy – kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Kiedy z włosami zaczyna się dziać coś złego, w pierwszej kolejności przyglądamy się ich pielęgnacji, potem sięgamy po suplementy na włosy a w ostateczności wybieramy się do trychologa. Zawsze, kiedy kondycja naszej czupryny się pogarsza, jest to związane z niedoborami lub problemami zdrowotnymi. Winowajców może być wielu, dlatego z szukaniem przyczyny nie warto zwlekać. Wypadające włosy to często pierwsza oznaka poważnych chorób.

Dlaczego włosy są słabe, matowe i wypadają?

Pogarszająca kondycja włosów zawsze wywołuje niepokój. Słusznie, jest to bowiem znak, że organizm zmaga się z jakimiś problemami. Czasami są to błahostki, ale często to zwiastun dużych problemów. Za wypadanie włosów odpowiedzialny często jest stres i przemęczenie. Powodują ogólne osłabienie organizmu. Największym wrogiem pięknej czupryny jest zła dieta, która prowadzi do gromadzenia toksyn, zatruwania organizmu, niedoborów, a nawet anemii. Nieodpowiednia pielęgnacja może obciążać i osłabiać włosy, a także zapychać cebulki włosowe. Problemy z owłosieniem są częstym skutkiem ubocznym stosowania niektórych leków,oraz zwiastują choroby tarczycy, problemy z hormonami, które odpowiadają za łysienie androgenowe oraz różne schorzenia skóry głowy. To objaw, którego nie warto bagatelizować.

Suplementy na włosy, pielęgnacja czy wizyta u trychologa?

Kiedy stan włosów widocznie się pogarsza, jak najszybciej należy zdiagnozować źródło problemu. W pierwszej kolejności powinniśmy przyjrzeć się pielęgnacji. Używanie agresywnych, chemicznych środków negatywnie wpływa na zdrowie włosów. Konieczne jest przeanalizowanie naszej diety. Uboga w owoce, warzywa i zdrowe tłuszcze przyczynia się do niedoborów. Oprócz zmiany nawyków żywieniowychwarto spożywać suplementy na włosy, które mają odpowiednio dobraną dawkę minerałów i witamin. W ostateczności, kiedy zdrowe jedzenie i naturalne kosmetyki nie pomagają, a wyniki badań są w normie, należy udać się do trychologa, który specjalizuje się w chorobach skóry głowy. Im szybciej rozpoczniemy odpowiednie leczenie, tym szybciej włosy wrócą do formy.

Sprawdź na: https://yango.pl/