Inne

Na co uważać podczas spaceru?

Lubimy spacerować, a czasami jest to konieczność z uwagi na czworonożnych przyjaciół. Spacerujemy po lesie, po wyznaczonych ścieżkach, czy w mieście. Na co musimy uważać podczas spaceru?

Inne zwierzęta

Szczególnie ważne, gdy wychodzimy z psem na spacer. Nasi czworonożni przyjaciele łatwo nawiązują znajomości, ale często musimy uważać zarówno na inne psy, jak i koty, czy inne zwierzęta. Problematyczna może być sytuacja, gdy nasz pies pobiegnie za uciekającym kotem lub innym psem i potem będziemy zmuszeni szukać naszego czworonożnego domownika. Warto o tym pamiętać wybierając się na spacer.

Roboty ziemne

Roboty ziemne to szczególnie odczują mieszkańcy miast. Zagrożenie dla nas stanowią:
• Rusztowania
• Wywrotka
• Inne
Rusztowania są zawsze oznaczone w widoczny sposób, więc nie musimy się zanadto koncentrować – naszym zadaniem jest ominięcie przeszkody w postaci rusztowania. Wywrotka to natomiast pojazd mechaniczny z naczepą służącą do transportu i rozładunku materiałów, takich jak np. piasek. Warto o tym pamiętać, gdy przechodzimy obok takiego pojazdu, chociaż każda wywrotka ma odpowiednie zabezpieczenia. Jednak przezorność nam w tym przypadku nie zaszkodzi.

Rowerzyści

Nie każdy rowerzysta, niestety, wie, jak się zachować. Dotyczy to także osób przemieszczających się na hulajnogach. Jeżdżą za szybko, nie zwracając uwagi na innych uczestników ruchu. Pomimo tego, że ścieżki rowerowe są wyznaczane obok pieszych, to często toczy się walka o miejsce. Trzeba mieć się na baczności w kontakcie z rowerzystami i osobami na hulajnogach, gdyż to my odpowiadamy (w większości przypadków) za bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.