Inne

Czy warto zbierać złom?

Zbieranie złomu nie kojarzy z dochodowym zajęciem, natomiast może być dodatkowym zastrzykiem gotówki dostępnym praktycznie dla każdego. Warto się dowiedzieć, kiedy opłaca się odwiedzić skup złomu.

Dlaczego warto zbierać złom?

Obecnie sortowanie śmieci jest bardzo popularne, a wielu miastach nawet wymagane. Ze względów ekologicznych dąży się do tego, aby jak najmniejsza ilość odpadów pozostała nieprzetworzona. Skup złomu również jest miejscem, w którym zostają zgromadzone nieużywane przedmioty przeznaczone do recyklingu. Decydując się na sprzedaż niepotrzebnych lub niedziałających przedmiotów, można zyskać dodatkową gotówkę, ale również warto pamiętać, że jest to forma dbania o środowisko.

Złom na sprzedaż

Pozyskanie złomu na sprzedaż jest zazwyczaj bardzo proste. Wystarczy dokładnie przejrzeć wszystkie pomieszczenia w domu, aby znaleźć chociażby niewykorzystane elementy konstrukcyjne czy nieużywane sprzęty.

Podstawowy podział złomu

Skup złomu przyjmuje wszelkiego rodzaju metale kolorowe typu miedź, mosiądz, aluminium, cyna czy cynk. Można w nim również sprzedać stare, niedziałające sprzęty i urządzenia, np. akumulatory, a nawet silniki. Sprzedaż przedmiotów z tych dwóch grupy zazwyczaj jest najbardziej opłacalna. Najniższa stawka obowiązuje natomiast za stal.

Skup złomu przyjmuje wszystkie przedmioty typu:
– niedziałające sprzęty elektroniczne;
– niepotrzebne części rowerowe lub samochodowe;
– niewykorzystane rury;
– stare narzędzia;
– przewody elektryczne;
– wszystkie elementy wykonane z metali kolorowych;
– elementy wykonane ze stali.